2021-05-31
Terapią pierwszego rzutu w leczeniu podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi lub samej hipercholesterolemii jest modyfikacja diety.
czytaj dalej »2020-05-18
DIETA DASH. SPOSÓB NA NADCIŚNIENIE.
czytaj dalej »2020-03-31
Darmowy jadłospis.
czytaj dalej »2020-01-06
Pomocny szczególnie dla osób z chorobami autoimmunologicznymi (np. Hashimoto, RZS), układu krążenia (nadciśnienie, wysoki cholesterol, miażdżca, itd.), dla osób będących na diecie redukcyjnej.
czytaj dalej »2019-07-14
Przykładowa dieta dla osób z zaburzeniami glikemii (np. przy insulinooporności, hipoglikemia reaktywna).
czytaj dalej »2019-02-12
Jaka dieta będzie najodpowiedniejsza, co eliminujemy, a co włączamy do diety?
czytaj dalej »2019-01-23
Przepisy na potrawy z obniżoną zawartością tłuszczów, polecane u osób z miażdżycą, chorobami stłuszczeniowymi wątroby, zaburzeniami metabolicznymi, przy zaparciach, otyłości. Zwróćcie uwagę na technikę przygotowania potraw.
czytaj dalej »2019-01-16
Propozycja diety roślinnej niskotłuszczowej na 1 dzień.
czytaj dalej »2018-11-05
Dieta ma zastosowanie w leczeniu zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego.
Przykładowy jadłospis w diecie z ograniczeniem FODMAP. Jadłospis ma charakter podglądowy. Pamiętaj, że każda dieta powinna być właściwie zindywidualizowana.
czytaj dalej »2018-04-11
Kwasy omega-3 i omega-6 są niezbędne do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania wszystkich narządów w organizmie człowieka, zwłaszcza układu sercowo – naczyniowego, siatkówki oka i mózgu. Nadmierne jednak spożycie kwasów tłuszczowych omega-6 uważane jest za niekorzystne, szczególnie przy małym spożyciu omega-3.
czytaj dalej »Ta złota mikstura to znany od lat naturalny specyfik, który świetnie sprawdza się w walce z różnymi infekcjami.
Kobiety wytwarzają estrogen głównie w jajnikach. Ale komórki tłuszczowe również produkują estrogen, co u otyłych kobiet tłumaczy większe zagrożenie rakiem piersi/jajnika/trzonu macicy. Kobiety z nadwagą czy otyłością mają więcej tkank...
Zapraszam na koktajl poprawiający parametry ferrytyny oraz żelaza.
Przepyszny, przede wszystkim bogaty w białko i karotenoidy posiłek na śniadanie czy podwieczorek.
Długotrwałe przyjmowanie sterydów wpływać może znacząco na funkcjonowanie całego organizmu. Leki sterydowe zalecane są w przypadku chorób o podłożu alergicznym, autoimmunologiczny, zapalnym.
Bez drugiego śniadania często jesteśmy ospali, rozdrażnieni, bardziej podatni na stres, nie potrafimy się skoncentrować na pracy. Zapobiec może temu drugie śniadanie. Ma ono na celu utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi i pozostawienie n...