email kontakt@studiozycia.pl    location_on Kontakt
Dietetyka kliniczna i Medycyna Żywienia 0

Obniż cukier i kwas moczowy. Gotowy jadłospis na 10 dni.

Autor: Anna Piekarczyk


Cena: 39.00 zł


Obniż cukier i kwas moczowy.

Gotowy jadłospis na 10 dni.

 

Podwyższona glukoza we krwi, insulinooporność, cukrzyca typu 2, a dodatkowo wysoki kwas moczowy to jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarzy i dietetyków klinicznych. Stąd pomysł na przykładowy jadłospis dla osób zmagających się z tym problemem.

W krajach rozwiniętych obserwuje się wysokie spożycie cukru, co jest czynnikiem stymulującym sekrecję insuliny. Hiperinsulinemia jest ściśle powiązana ze wzrostem stężenia kwasu moczowego we krwi. Glukoza natomiast stymuluje sekrecję insuliny, co hamuje wydalanie kwasu moczowego z moczem. A zatem zmniejszenie hiperinsulinemii będzie miało wpływ na sprawniejsze wydalanie sodu i kwasu moczowego z samym moczem.

Zacznij dietę już dziś, ponieważ podwyższony cukier i kwas moczowy bardzo szybko prowadzą do nieodwracalnych powikłań chociażby stawowych i nerkowych. Hiperurykemia i nieustabilizowana glikemia są uważane za czynnik ryzyka zgonu na skutek chorób sercowo-naczyniowych.

Jadłospis zawiera:

 • Przepisy na dania o niskim i średnim indeksie glikemicznym z produktami o małej zawartości związków purynowych na 10 dni (można powtarzać cały miesiąc).
 • Produkty  bogate w związki fenolowe (np. wiśnie, seler naciowy, jagody), które mają właściwości hipoglikemizujące czyli obniżające, normalizujące stężenie cukru we krwi, a ponadto obniżają stężenie CRP w surowicy krwi, co będzie wiązało się ze zmniejszeniem stanów zapalnych w organizmie.
 • Dania ograniczające mięso.
 • Informacje jak prawidłowo komponować posiłki.
 • Listę zakupów.

Kaloryczność – 1800 – 2000 kcal.

Ilość posiłków dziennie – 5

Rozkład makro: Białka 15 %,   Tłuszcze 30 – 35 %,  Węglowodany 45 – 50%.

 

Informacje:

Po zakupie jadłospis wędruje prosto do Twojej skrzynki mailowej. Przy dokonywaniu płatności proszę zwrócić uwagę na podanie dobrego adresu mailowego!!! Jadłospis można wydrukować.

Dieta nie jest dietą indywidualną i może stanowić element terapii po indywidualnej konsultacji z lekarzem i dietetykiem, zwłaszcza jeśli stosowane są leki. Niniejszy poradnik nie podejmuje prób leczenia, stanowi jedynie źródło informacji. Nie jest to dieta bezglutenowa, bogatobiałkowa, czy inna, która może w tej chorobie prowadzić do powikłań, itd. Nie są też brane pod uwagę indywidualne nietolerancje czy alergie pokarmowe. Zawarte tu porady nie mogą zastępować diagnostyki i leczenia. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić w porozumieniu z lekarzem. Po dietę indywidualną prosimy skontaktować się bezpośrednio z naszą poradnią kontakt@studiozycia.pl

Strona dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem:

 • Dietoterapia kliniczna i pediatryczyna
 • Żywienie specjalistyczne w prewencji i leczeniu chorób
 • Dieta niskohistaminowa / Immunożywienie
 • Dieta w chorobach autoimmunologicznych
 • Przepisy na zdrowe dania o dużej gęstości odżywczej
 • Artykuły poparte badaniami naukowymi
 • Dieta Low FODMAP, śródziemnomorska

Kim jest dietetyk kliniczny?


Posiłki dla pacjentów onkologicznych

Posiłki dla pacjentów onkologicznych

Dietoterapia przy podwyższonym kwasie moczowym i dnie moczanowej

Dietoterapia przy podwyższonym kwasie moczowym i dnie moczanowej

Dieta niskohistaminowa

Dieta niskohistaminowa

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.